Üniversite mi? Her fani bir gün üniversiteyi tadacaktır.

Bu yıl diğer senelere nazaran tam 2 milyon kişiden 1 milyonu sınavı kazanabildi. 1 milyondan, sayısalcıların çoğu yerleşemedi ve ikinci tercihleri yapmaya hazırlanıyor. Hal böyle olurken de üniversitesi tutanlar için 16 bölümlük bir üniversite dizisini sizlere yardımcı olması amacıyla tanıtacağım.

 

Hong Seoul kendi çabalarıyla üniversitesini kazanmış bir öğrencidir. Sınav zamanı gelince not isteyenler, işi düşünce yanında bulunanlar, verilen grup ödevini yapamayanlar olup da bahane üretenler… Üniversite hayatı bir yana aile ve ilişki hayatında da sorunlar yaşayan Seol için sorumluluk almak tam bir hayat rutini haline gelir. Artık üniversite öğrencisi olunca sorumluluk kelimesi daha da anlam kazanıyor. Çünkü aileniz ya da sevdiklerinizden uzaklaşıp kendi düzeninizi
Oluşturmak zorunda kalıyorsunuz.

 

 Bu 18 yaşına kadar bir çoğumuzun hayalidir. Ama iş sorumluluk kısmına gelince hep bir yırtma hep bir yardım isteme düşüncesi bizi bulur. Sorumluluğun içine ilişki düzeni de girer. Eğer birisine değer veriyorsanız sevginizi de en iyi şekilde iletmek yine sorumluluk ister. Kısacası üniversitenizi kazanıp bir tecrübe kazanmak istiyorsanız bu diziyi izlemenizi tavsiye ederim. Hiç değilse izlemek de bilginin sanal halidir.

Dicle Alıcı

Dicle Alıcı

...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.